Dla ewakuowanych

Sergiy, przyjechał do Krakowa, aby przywieźć na lotnisko w Balicach rodzinę z dziećmi, ewakuowanymi z rejonu w Ukrainie zagrożonego ostrzałem, gdzie nie ma już bezpiecznego miejsca i brakuje podstawowych środków do życia. Przekazaliśmy partię pomocy Fundacji Voznytskyy’ego ze Lwowa z którą współpracujemy od początku ruskiej agresji. W drogę powrotną do Lwowa, został przez nas załadowany zestawami podróżnymi American Airlines w ilości 680 kompletów. Więcej się nie zmieściło.

Zestawy te otrzymaliśmy od JCC Krakow. Zawierają m. in. skarpetki, pastę do zębów, szczoteczkę, żel do mycia rąk, różne kosmetyki potrzebne w podróży oraz osłonkę na oczy. Te rzeczy są wydawane ludziom, ewakuowanym autokarami z terenów objętych wojną. Okazały się wspaniałą pomocą w przetrwaniu dla ludzi w traumie, opuszczających swoje rodzinne domu, być może na zawsze. Działania te wspiera i organizuje właśnie Fundacja Voznytskyy’ego.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej fundacyjnej zbiórki przeznaczonej na pomoc dla Ukrainy ! 💙💛👉https://pomagam.pl/rab7pm

Jeśli chcesz nas wesprzeć w pomocy dla Ukrainy podziel się z innymi i pokaż nasze zbiórki.

Dodaj komentarz