Dla szpitala w Tarnopolu

Trwało to trochę, ale udało się. W trakcie spotkania z wolontariuszami kilku fundacji pomocowych, wymienialiśmy się aktualnymi problemami i potrzebami. Okazało się, że Szpital Kliniczny w Tarnopolu potrzebuje sprzętu, zwłaszcza łóżek szpitalnych oraz chętnie przyjmie środki dezynfekcyjne, bardzo przydatne w codziennym funkcjonowaniu. Ze szpitalem stały kontakt utrzymuje Prof. Fryderyk Zoll z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Przekazaliśmy do Szpitala, 17 łóżek Szpitalnych oraz 10 przyłóżkowych specjalistycznych szafek. Sprzęt ten przekazało nam Miejskie Centrum Opieki w Krakowie. Bardzo dziękujemy !

Ponadto wysłaliśmy 19 782 sztuk żelu dezynfekcyjnego 500 ml. W sumie prawie 10 ton przekazanego nam przez Fundację rozwoju Sądecczyzny i FEDEX

Transport łóżek i szafek nie był problemem. O wiele większym okazał się transport żeli dezynfekcyjnych. Żele zawierały około 70% alkoholu. Z tego powodu były objęte procedurą transportową ADR, jako transport towarów łatwopalnych. Wymaga to specjalnej procedury. Nieoceniony Fryderyk Zoll, zorganizował obydwa transporty.

Wszystko szczęśliwie dotarło do Tarnopola w kwietniu 2023r.

Dziękujemy bardzo Zarządowi Drukarnia Legra za udostępnianie nam miejsca na przechowywanie pomocy humanitarnej oraz wsparcie w naszych działaniach. Wielkie podziękowania dla anonimowych dobroczyńców, którzy bardzo nam pomagają, ale chcą pozostać w cieniu.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej fundacyjnej zbiórki przeznaczonej na pomoc dla Ukrainy ! 💙💛👉https://pomagam.pl/rab7pm

Jeśli chcesz nas wesprzeć w pomocy dla Ukrainy podziel się z innymi i pokaż nasze zbiórki.

Udział wzięli:

https://www.mco.krakow.pl/

http://rozwojsadecczyzny.pl/fundacja/zarzad-fundacji/

https://www.fedex.com/pl-pl/home.html

Załadunek łóżek

Załadunek łóżek

Załadunek żeli dezynfekcyjnych

Łóżka już w szpitalu 🙂

Żele dezynfekcyjne wreszcie dotarły do Szpitala w Tarnopolu.

Poświadczenia otrzymania pomocy z Tarnopola.

Dodaj komentarz