Chleb, zupa i sztuka

Choć dzisiaj niedziela, to jeść trzeba. Nasza fundacja, dzięki Stowarzyszenie Polska Ekologia oraz wolontariuszom Czesław Meus i Robert Meus , otrzymuje żywność. Możemy tą żywnością wspomóc różne inicjatywy na terenie Krakowa, które zajmują się karmieniem i wydawaniem żywności naszym Ukraińskim gościom.

Dzisiaj ponownie dostarczyliśmy jedzenie do Składu Solnego na ul. Na Zjeździe 8. Działa tam inicjatywa obywatelska Zupa dla Ukrainy. Przed wojną jest to miejsce gdzie króluje sztuka. Tworzą tam krakowscy artyści, jest tam również zlokalizowana część Krakowskiego Biura Festiwalowego. Gospodarze odcisnęli swoje artystyczne piętno na Zupie dla Ukrainy i uczynili to miejsce spotkaniem ze sztuką. Organizują warsztaty artystyczne, na których dorośli i dzieci mogą wyrazić się przy pomocy kredki, farby i pędzla. To wtedy spotyka się chleb, zupa i sztuka.

Zupa jednak potrzebuje waszych słoików. Poszukiwane są słoiki o pojemności 1 litra, lub maksymalnie zbliżonej. Zapotrzebowanie na słoiki jest duże, bo to do słoików trafia zupa gotowana głównie przez krakowianki. Zawekowane, trafiają w ręce potrzebujących. Zobaczcie czy u Was nie zalegają słoiki i zawieźcie je do Składu Solnego niedaleko Placu Bohaterów Getta.

Dzisiaj zawieźliśmy do Zupy dla Ukrainy około 10 kilogramów wyrobów wędliniarskich oraz prawie 30 bochenków chleba. Wędliny podarował Zakład Mięsny Jasiołka z Dukli znany z podkarpackich wędlin tradycyjne, surowo i długo dojrzewających, wędlin ekologicznych. Polskiej Szynki, Polskiej Kiełbasy i Polskiego Pasztetu. Chleb podarowała piekarnia Bakery Master z Wieliczki, producent tradycyjnego, naturalnie wypiekanego chleba na zakwasie. Obydwaj producenci wspierani są przez Stowarzyszenie Polska Ekologia.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej fundacyjnej zbiórki przeznaczonej na pomoc dla Ukrainy! 💙💛👉https://pomagam.pl/rab7pm

Jeśli chcesz nas wesprzeć w pomocy dla Ukrainy podziel się z innymi i pokaż nasze zbiórki. Finansowo naszą Fundacja Twoja Widzialna Ręka wspierają również wspaniali dobroczyńcy z USA. https://gofund.me/05aae953

Serdeczne podziękowania za należą się :

https://bakerymaster.pl/

Zupa dla Ukrainy Kraków

https://www.polskaekologia.org/

https://jasiolka.pl/

https://targpietruszkowy.pl/

https://www.facebook.com/czeslaw.meus

https://www.facebook.com/robert.meus

Dodaj komentarz