Duża partia pomocy dla Ukrainy

W ostatni dzień wiosny 21 czerwca, przyjechali do nas Dawid z OperationAid oraz SergiyVoznytskyy Foundation ze Lwowa. Lwowska fundacja za zebrane środki, kupiła w Polsce samochód ciężarowy na potrzeby transportu pomocy humanitarnej. Korzystając z okazji, aby samochód nie jechał „na pusto”, załadowaliśmy go maksymalnie pomocą humanitarną. Voznytskyy Foundation jest założycielem i prowadzącym Support & Protection Center UA , ośrodkiem, gdzie znajdują schronienie mieszkańcy ewakuowani z terenów ostrzeliwanych i bombardowanych przez rosyjskich najeźdźców . Obecnie przebywa tam około 270 osób, głównie ludzi starszych i matek z dziećmi. Część pomocy humanitarnej jest przekazywana żołnierzom obrony terytorialnej, stacjonującym w rejonie objętym walkami, gdzie przebywają jeszcze cywile. Żołnierze rozdają im to co wysyłamy. Jest to często jedyna pomoc. Staramy się pomagać im tym czym dysponujemy. Dzięki większej ładowności tym razem zmieściło się ponad 5 ton pomocy. Sprawny załadunek odbył się dzięki nieocenionej pomocy Michała, Wojtka z Fundacja All In i Sebastiana z Drukarnia Legra. Więcej nie mogliśmy ze względu na ograniczenia techniczne, ale było tego :

  1. Koc UNHCR – 400 szt.
  2. Zestaw pościeli 2 +1 UNHCR – 600 kpl.
  3. Napój mleczny MILRAM (200ml) – 7180 szt.
  4. Napój mleczny MILRAM (500ml) – 1000 szt.
  5. Zestaw środków higieny UNHCR – 20 kpl;
  6. Ubrania dziecięce od 0 – 2 lat – 3 kartony

Humanitarną pomoc rzeczową, którą wysłaliśmy do Lwowa otrzymaliśmy m. in. dzięki Gminie Miejskiej Krakowa.

Mleczka smakowe od Ommio.volunteers Dziękujemy ! Mleczka już dotarły do dzieciaków i potrzebujących w Ukrainie ! foto, poniżej.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej fundacyjnej zbiórki przeznaczonej na pomoc dla Ukrainy ! 💙💛👉https://pomagam.pl/rab7pm

Jeśli chcesz nas wesprzeć w pomocy dla Ukrainy podziel się z innymi i pokaż nasze zbiórki.

Dziękujemy bardzo Zarządowi Drukarnia Legra za udostępnianie nam miejsca na przechowywanie pomocy humanitarnej oraz wsparcie w naszych działaniach. Wielkie podziękowania dla anonimowych dobroczyńców, którzy bardzo nam pomagają, ale chcą pozostać w cieniu.

Podziękowania dla :

Voznytskyy Foundation

OperationAid

Ommio.volunteers

Dodaj komentarz