Pomagamy budować ambulans

Na początku lipca zwrócili się do naszej fundacji przyjaciele z Ukrainy o pomoc w zdobycie giętarki do blach. Jest to narzędzie niezbędne do budowanego przez nich mobilnego punktu medycznego, gdzie można ratować życie i zdrowie rannym w rejonie walk z rosyjskimi agresorami.

Dzięki pomocy Michała Olszewskiego z Gazety Wyborczej Kraków udało się zdobyć fundusze niezbędne do zakupu nowej giętarki. W ekspresowym tempie sprowadziliśmy giętarkę do Krakowa, a już tego samego dnia wyjechała do Ukrainy. Następnego dnia już pracowała w sprawnych rękach Ukraińskich fachowców.

Giętarka, dzięki której powstanie mobilny punkt pomocy medycznej dla cywili i żołnierzy rannych w okolicy Chersonia, jest już w Ukrainie i pracuje. Na dodatek zostało trochę pieniędzy na buty, generatory i środki przeciw komarom.

Nie byłoby tak szybkiej akcji, gdyby nie czytelnicy Gazeta Wyborcza i ludzie, na których zawsze można liczyć: Sebastian ŚlusarczykMarcin TrebickiTomasz Kopoczyński Robert Łapiński. Chcielibyśmy oznaczyć wszystkich darczyńców, ale część pozostaje anonimowa.

Korzystając z okazji przekazaliśmy dodatkowo do Ukrainy:

  1. Koc UNHCR – 20 szt.
  2. Napój mleczny MILRAM (200ml) – 320 szt.
  3. Zestaw środków higieny UNHCR – 12 kpl – w sumie 120 kg;
  4. TJUSTIG wieszak stojący193 biały IKEA- 1 szt.
  5. ARSTID N lampa ścienna niklowano/biały IKEA – 1 szt.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej fundacyjnej zbiórki przeznaczonej na pomoc dla Ukrainy ! 💙💛👉https://pomagam.pl/rab7pm

Jeśli chcesz nas wesprzeć w pomocy dla Ukrainy podziel się z innymi i pokaż nasze zbiórki.

Dziękujemy bardzo Zarządowi Drukarnia Legra za udostępnianie nam miejsca na przechowywanie pomocy humanitarnej oraz wsparcie w naszych działaniach. Wielkie podziękowania dla anonimowych dobroczyńców, którzy bardzo nam pomagają, ale chcą pozostać w cieniu.

Mleczka smakowe od ommio.volunteers Dziękujemy !

Wielkie dzięki Michał Olszewski !!! https://www.facebook.com/profile.php?id=100001518070438

https://www.facebook.com/krakowwyborcza/?locale=pl_PL

Dodaj komentarz