Pomoc humanitarna dla walczącej Ukrainy

7 lutego do Lwowa wysłaliśmy znowu partię pomocy humanitarnej, którą przekazaliśmy Fundacji Voznytskyy’ego ze Lwowa z którą współpracujemy od początku ruskiej agresji. Najważniejszym elementem tego transportu było 400 ciepłych, grubych kocy. Zostaną one przekazane potrzebującym na terenach wschodniej Ukrainy objętych skutkami działań wojennych. W dostarczeniu pomocy nieocenieni są Ukraińscy żołnierze, którzy najlepiej wiedzą gdzie są największe potrzeby.

Otrzymaliśmy również od nieocenionego Team Kraków dla Ukrainy z Krakowa, z przeznaczeniem na pomoc humanitarną dla Ukrainy partię materiałów medycznych, żywność, leki i ciepłą odzież. Team Kraków dla Ukrainy to grupa ludzi dobrej woli, którzy organizują pomoc humanitarną i dostarczają ją bezpośrednio do mieszkańców z terenów w Ukrainie, zniszczonych przez ruską agresję.

Załadowaliśmy również zestawy podróżne American Airlines w ilości 120 kompletów. Zestawy te otrzymaliśmy od JCC Krakow. Zawierają m. in. skarpetki, pastę do zębów, szczoteczkę, żel do mycia rąk, różne kosmetyki potrzebne w podróży oraz osłonkę na oczy. Wydawane są ludziom, ewakuowanym autokarami z terenów objętych wojną. Okazały się wspaniałą pomocą w przetrwaniu dla ludzi w traumie, opuszczających swoje rodzinne domu, być może na zawsze. Działania te wspiera i organizuje właśnie Fundacja Voznytskyy’ego.

Tym razem wysłaliśmy w sumie:

 1. Koc (nowy) – 400 szt.
 2. leki przeciwwirusowe – 40 szt.
 3. Strzykawki – 1 karton
 4. leki przeciwbólowe – 1 karton
 5. Syrop owocowy 500ml – 36 szt.
 6. Żel owocowy – 36 szt.
 7. Sernik z czekoladą – 24 szt.
 8. Zupa instant KNORR – 112 szt.
 9. Zestaw do respiracji „Intersurgical” – 40 kpl
 10. Orteza podkolanowa – 2 szt.
 11. pieluchomajtki dla dorosłych – 95 szt.
 12.  Odzież używana – 4 kartony
 13. Odzież używana – 7 worków
 14. Dezodoranty – 60 szt.
 15. Chusteczki dezynfekcyjne w wiaderkach – 66 szt.
 16. Zestaw podróżnego „American Airlines” – 120 kompletów
 17. Zabawki dla dzieci – 5 szt.

Sprzęt ten zostanie niezwłocznie przesłany dalej, nieodpłatnie do Ukrainy, do przyfrontowych rejonów, w celu wsparcia humanitarnego.

Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej fundacyjnej zbiórki przeznaczonej na pomoc dla Ukrainy ! 💙💛👉https://pomagam.pl/rab7pm

Jeśli chcesz nas wesprzeć w pomocy dla Ukrainy podziel się z innymi i pokaż nasze zbiórki.

Dziękujemy bardzo Zarządowi Drukarnia Legra za udostępnianie nam miejsca na przechowywanie pomocy humanitarnej oraz wsparcie w naszych działaniach. Wielkie podziękowania dla anonimowych dobroczyńców, którzy bardzo nam pomagają, ale chcą pozostać w cieniu.

Podziękowania dla :

https://www.facebook.com/groups/krakowdlaukrainy/

https://www.facebook.com/cfbvoznytskyy

Foto: Fundacja Voznytskyy’ego, Fundacja Twoja Widzialna Ręka

Dodaj komentarz