Zupa dla Ukrainy

Nakarmienie głodnych osób z Ukrainy jest sensem istnienia inicjatywy społecznej „Zupa dla Ukrainy”. Jak każda taka oddolna działalność, wymaga nieustannego wsparcia nas wszystkich. Jako Fundacja, nie korzystająca z państwowego ani samorządowego finansowania, wiemy to doskonale. Dzięki naszym przyjaciołom, skupionym wokół idei pomocniczości Twojej Widzialnej Ręki, udaje nam się zdobywać darczyńców. Możemy w ten sposób kierować pomoc do najsłabszych i najbardziej potrzebujących. Teraz najsłabszymi mieszkańcami Krakowa, są goście z Ukrainy.

Dlatego zdecydowaliśmy wesprzeć inicjatywę „Zupa dla Ukrainy”. https://www.facebook.com/groups/99174250477442

Załadowaliśmy dzisiaj naszego białego osiołka, przez niektórych nazywanego „Lola” 😉 i pojechaliśmy do siedziby „Zupy dla Ukrainy” ul. Na Zjeździe 8. Tam przekazaliśmy wolontariuszom akcji, kilkadziesiąt kilogramów żywności, środków higieny osobistej i sanitarnej oraz kosmetyków.

Przy okazji zwiedziliśmy siedzibę „Zupy dla Ukrainy”. Wolontariusze przyjmują tam i wydają, głównie zupy, przygotowane przez mieszkańców Krakowa w słoikach. Posiłki te są bezmięsne i poddane pasteryzacji. Mają dokładne etykiety ze składem w języku Ukraińskim.

W rozmowie z Anią, jedną z liderek „Zupy dla Ukrainy”, dowiedzieliśmy się, że pomimo pozornej obfitości, bardzo potrzebne są dostawy żywności, środków higieny, w tym dla dzieci. Codziennie odwiedza ich kilkaset osób, a pod koniec dnia muszą odsyłać głodnych z kwitkiem. Potrzebne są również litrowe słoiki, w których wydawane są zupy.

Na pewno, jako fundacja będziemy wspierać „Zupę dla Ukrainy” !

Dziękujemy Surya World za przekazaną pomoc

https://www.facebook.com/suryaworld108

Zachęcamy wszystkich do wsparcia naszej fundacyjnej zbiórki przeznaczonej na pomoc dla Ukrainy ! 💙💛👉https://pomagam.pl/rab7pm

Jeśli chcesz nas wesprzeć w pomocy dla Ukrainy podziel się z innymi i pokaż nasze zbiórki.

Finansowo naszą Fundacja Twoja Widzialna Ręka wspierają również wspaniali dobroczyńcy z USA. https://gofund.me/05aae953

#PomocUkrainie

Dodaj komentarz